Społeczność

Strażak czy Mikołaj?

Jak co roku do kilkunastu tysięcy domów w całej Polsce zapukali wolontariusze Szlachetnej Paczki. Przekazali rodzinom w potrzebie paczki z pomocą przygotowaną i dostarczoną wcześniej do magazynów przez darczyńców. Od osiemnastu lat darczyńcy Szlachetnej Paczki, wybierają rodziny z internetowej bazy, a następnie przygotowują dla nich pomoc dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb, dowożą paczki do specjalnych magazynów. I tu wkraczają do akcji druhowie. Zastępy PSP i OSP z całej Polski wyręczają Mikołaja i dowożą prezenty obdarowanym, a czasem same fundują upominki.

Strażak najbardziej poważanym zawodem w kraju!

CBOS: Strażak najbardziej poważanym zawodem w kraju

 

W dniach 3-10 października 2019 CBOS przeprowadził badanie na grupie 965 osób. Z odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych aż 94% wskazywały zawód strażaka jako najbardziej poważanego w społeczeństwie. Na drugiej pozycji uplasowały się pielęgniarki z deklaracją na poziomie 89% poważania. Wartym uwagi jest fakt, że poziom poważania strażaków przez społeczeństwo wzrósł od ostatniego badania (z przed 6 lat) o 7 punktów procentowych.

Ćwiczenia w gostyńskim DPS

25 września 2019 roku 9 zastępów straży pożarnej wzięło udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Gostyniu. Strażacy doskonalili swoje umiejętności na obiekcie Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie.
 
Scenariusz ćwiczeń zakładał zaprószenie ognia na I piętrze przez jednego z mieszkańców DPS-u i powstanie pożaru. Obsługa obiektu zarządziła ewakuację i powiadomiła straż pożarną.