Technlologia

Rękawice strażackie - niezbędne w każdej akcji!

Rękawice strażackie to bardzo istotny element wyposażenia każdego strażaka - można chyba śmiało powiedzieć, że nieodzowny. Praca strażaka to przede wszystkim używanie rąk. Ochrona dłoni przed otarciami, oparzeniami i przekłuciami stanowi więc kluczowy element. Warto, zatem zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który spełni odpowiednie wymagania jakościowe i posłuży jednostce na dłużej. Rękawice strażackie bojowe idealnie nadają się do każdego rodzaju akcji ratowniczych. Sprawdzą, się w trakcie przeszukiwaniu terenu i ochronią dłonie strażaka przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi.

Interschutz 2022 i polski hełm z kamerą termowizyjną

W kontekście (wciąż obecnych) scenariuszy epidemicznych i wojennych zagrożeń po siedmiu latach targi  INTERSCHUTZ odbyły się ponownie w minionym tygodniu, w fizycznym formacie, na miejscu, w Hanowerskich halach targowych Messe Hannover. INTERSCHUTZ 2022 ugruntowały swoją pozycję jako wiodącej imprezy targowej o zasięgu globalnym dla strażaków, służb ratowniczych, ochrony ludności i bezpieczeństwa. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1500 wystawców i ponad 160 000 profesjonalistów, a wśród nich, dostawcy, decydenci i eksperci branżowi.

LEL / DGW - czyli jak uniknąć niebezpieczeństwa gazowego wybuchu!

 
Co to jest LEL?
Dolna granica wybuchowości (LEL) to najniższe stężenie gazu lub oparów, które ulegnie spaleniu w powietrzu. LEL jest skrótem angielskiego terminu lower explosive limit. W literaturze krajowej używa się skrótu DGW.
Dolna granica wybuchowości (LEL) różni się w zależności od gazu, ale dla większości gazów palnych wynosi mniej niż 5% objętości. Oznacza to, że wystarczy stosunkowo niskie stężenie gazu lub oparów, aby powstało wysokie ryzyko wybuchu.

UNIEPALNIACZE - pożyteczne...ale i groźne!

Tworzywa sztuczne wchodzą w skład większości otaczających nas na co dzień przedmiotów. Z tego powodu materiałom polimerowym przeznaczonym dla budownictwa, transportu, meblarstwa czy elektroniki narzucane są surowe kryteria dotyczące odporności na ogień. Stawianie takich wymagań ma na celu obniżenie ryzyka wystąpienia pożaru oraz wydłużenie czasu pozwalającego na ewakuację z miejsca zdarzenia.      

Mini, Maxi, najwyższe, najdroższe, najdziwniejsze....wozy strażackie!

Najmniejsze, największe, najnowsze, najstarsze, najdziwniejsze, najbardziej wyspecjalizowane … wozy strażackie na świecie.
 
1 Wozy strażackie na lotniskach są z reguły znacznie większe niż normalne. Dlaczego są tak duże? Cóż, po pierwsze mogą być. W końcu długość i szerokość nie są brane pod uwagę na rozległych, otwartych przestrzeniach lotniska. Po drugie, naprawdę muszą być. Potencjalnie muszą być w stanie ugasić pożar dużego samolotu i całe paliwo, które przewozi największy, najbardziej zaawansowany i najdroższy wóz strażacki na świecie,

Największe targi sprzętu strażackiego - czyli co nas czeka w najbliższych miesiącach.

1. 23cie targi Intersec Dubai już za nami. Odbyły się w dniach 16-18 stycznia 2022.

Energia ze słońca - czy całkowicie bezpieczna? Fotowoltaika a pożary.

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych.

Nowoczesna technologia wpomagająca szkolenia strażaków.

VR - Flaim

Gaszenie pożarów to ryzykowny zawód.

Bezpieczeństwo pożarowe w domu.

gov.pl

Bezpieczeństwo pożarowe w domu, czyli jak zadbać oto co dla nas najcenniejsze.
 

Strony