Sport

FFC i FCC - najgorętsza rywalizacja świata!

FireFighter Challange (FCC) i FireFit Championship (FFC) to dwie najważniejsze imprezy o zasięgu światowym - to strażacka rywalizacja sportowa symulująca zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno podczas miejscowych zagrożeń, pożarów jak i zajęć doskonalenia zawodowego, w tym jakże ważnego przygotowania fizycznego.

Mistrzostwa FireFit Championships w Chorwacji.

Reprezentacja Polski

W zeszły weekend, tj. 25-26 września, w chorwackiej miejscowości Tisno odbyła się kolejna impreza z cyklu FireFit Championships Europe Tour 2021. Na tych międzynarodowych zawodach nasza reprezentacja zdobyła 5 złotych medali, 2 srebrne i 2 brązowe. W mistrzostwach udział wzięło w sumie 60 zawodników z Austrii, Chorwacji, Czech, Estonii, Niemiec, Norwegii, Słowenii, Węgier oraz Polski.

Crossfit - idealny trening dla strażaka?

Dbanie o kondycję fizyczną to w przypadku zawodów ekstremalnych oczywista oczywistość! Przy-remizowe siłownie to dzisiaj codzienność. Druhowie często samodzielnie remontują lub adaptują nieużywane pomieszczenia, aby wygospodarować przestrzeń do wspólnych treningów. Często udaje się wyposażyć sportowe przybytki w podstawowy zestaw sprzętów. Wspólny trening to wzajemna mobilizacja, rywalizacja ale i czas na śmiech i spalenie nie tylko kalorii ale i negatywnych emocji. Nie zawsze jednak takie treningi są konkretnie ukierunkowane, przemyślane, zbilansowane.

Polska sztafeta najlepsza w Europie w FCC!

Polscy strażacy doskonale zaprezentowali się podczas Mistrzostw Europy FCC w słoweńskim Bledzie. Oprócz indywidualnego sukcesu Rafała Berezy, który zdobył złoto indywidualnie, na najwyższym stopniu podium stanęła też nasza sztafeta.

FCC Scantex Team Poland, w składzie Rafał Bereza, Adam Spychała, Dawid Hyżyk, Dawid Rąbczyk i Mateusz Wesołowski okazała się bezkonkurencyjna i z czasem 01:06,12 wywalczyła złoty medal.

Rafał Bereza mistrzem Europy FCC

Rafał Bereza, reprezentujący KZPT Team, stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy Firefighter Combat Challenge w Bledzie. Tuż za podium znalazł się świeżo upieczony mistrz Polski, Adam Spychała.
 
Bereza mógł odczuwać niedosyt po Mistrzostwach Polski w Łodzi, gdzie zajął drugie miejsce, za plecami Spychały, a w ELICIE nawet zdobył brązowy medal, gdyż wyprzedził go jeszcze Mateusz Delinger. Zawodnik fenomenalnie zareagował na niepowodzenie i w rewelacyjnym stylu wywalczył tytuł Mistrza Europy FCC.