Inne

Dom pełen łatwopalnych niespodzianek

Czy wiecie, że ściereczka lub pędzel używany do nakładania niektórych środków do konserwacji mebli może sam się zapalić? Albo że opary płynów łatwopalnych mogą płynąć jak woda? Nowoczesne miejsca pracy i domy wymagają stosowania szerokiego spektrum substancji łatwopalnych, z których każda stwarza nieco inne zagrożenia. Z większością tych substancji jesteśmy stykamy się w codziennym życiu , dlatego też istnieje niebezpieczeństwo utraty czujności i świadomości niebezpieczeństw jakie mogą one stwarzać.

Dlaczego dalmatyńczyki są kojarzone ze strażą pożarną?

Dalmatyńczyki jako psy strażackie stały się tak powszechne w książkach i filmach, że jest to praktycznie stereotyp. Okazuje się, że dalmatyńczyki naprawdę mają długą historię w remizach.
 
Dalmatyńczyki w straży pożarnej
 

Gdy uderza piorun

 
Wkraczamy właśnie w sezon gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Strażacy wiedzą dokładnie, co to oznacza – drzewa powalone na drogi, uszkodzone sieci trakcyjne, zalane piwnice i wciąż nierzadkie pożary od uderzenia pioruna, spowodowane przede wszystkim brakiem zabezpieczeń odgromowych.

Laureaci konkursu PSP na wycieczce w kujawsko-pomorskim

W dniach 23-25 września na terenie województwa kujawsko-pomorskiego trwa wycieczka młodzieży szkolnej – laureatów konkursu kalendarzowego Państwowej Straży Pożarnej na rok 2019.
 
Zwycięska klasa VIII, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Szczecinka, zakwaterowana została w Tylnej Górze, w ośrodku szkoleniowym Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Wycieczka ma aspekt edukacyjno – prewencyjny i promujący służbę.