Rozrywka

Strażackie Love Story - czyli co oglądamy i czytamy w Walentynki

Strażak kontra ogień…i miłość…czyli co czytać i oglądać w Walentynki
OGLĄDAMY:
1. Płonąca Pułapka z 2004 roku

Czy zimne ognie są zimne??

Czy zastanawialiście się skąd wzięła się nazwa „ZIMNE OGNIE”?
Zimne ognie są przykładem oksymoronu czyli metaforycznego zestawienia wyrazów o przeciwstawnym, wykluczającym się znaczeniu. Inne przykłady to ciepłe lody, spieszyć się powoli. Charakteryzują się one tym, że są połączeniami wyrazów, które do siebie nie pasują, a znaczeniowo wręcz się wykluczają.

Mikołajowe pogotowie – co dla strażaka na prezent?!

Mikołajowe pogotowie – co dla strażaka na prezent?!
Klucz do sukcesu to indywidualne podejście. Jeśli nasz strażak nie napisał listu do Św. Mikołaja powinniśmy się zastanowić czy przyjemność sprawi mu podbicie adrenaliny niecodzienną aktywnością czy z przyjemnością odda się relaksowi w SPA, czy też dołożymy mu do kolekcji sprytny i użyteczny strażacki gadżet.
1. Prezent dla przyszłego strażaka

Garść rekordów związanych ze strażą pożarną

Najdłużej nieprzerwanie funkcjonująca remiza strażacka na świecie.

Fot. Katy Silberger

Strażacki show na wyborach Miss i Mistera Ziemi Łódzkiej

Choreograficzne pokazy z udziałem najpiękniejszych reprezentantek i reprezentantów regionu łódzkiego w strojach strażackich to już tradycja. Dedykowany straży pożarnej show prezentował się w tym roku bardzo widowiskowo, a stroje i strażacki ekwipunek, w który wyposażyły łódzkie piękności KZPT i FHR, zazwyczaj osmolone dymem i zroszone strażackim potem tym razem lśniły scenicznym blaskiem i dodawały „mundurowego” seksapilu.

Piękne Miss i Urodziwi Misterzy w strażackim show!

KZPT Kalisz i FHR zajmują się produkcja sprzętu ochronnego. Ubierają i wyposażają strażaków w całej Polsce. Zakłady sponsorują liczne wydarzenia związane ze środowiskiem strażackim…ale również takie, które ze strażą nie mają wiele wspólnego. Kto powiedział jednak, że promowanie zawodu i jego prestiżu musi odbywać się wyłącznie na imprezach branżowych?!