Strażackie Love Story - czyli co oglądamy i czytamy w Walentynki

Strażak kontra ogień…i miłość…czyli co czytać i oglądać w Walentynki
OGLĄDAMY:
1. Płonąca Pułapka z 2004 roku
Uwięzionemu w pożarze strażakowi Jackowi Morrisonowi wystarczy tlenu tylko na kilka minut. Choć koledzy i szef czynią wszystko co w ich mocy, by mu pomóc, jego szanse maleją z sekundy na sekundę. Rozgrywa się emocjonująca walka z czasem, własnym strachem i słabością. Przed oczami rannego przesuwa się całe jego dotychczasowe życie... Film Jaya Russella to zarazem zrealizowane z rozmachem hollywoodzkie widowisko, wzruszający dramat rodzinny oraz hołd złożony poskramiaczom płomieni, którzy każdego dnia ryzykują życie w imię wyższego dobra. W rolach głównych Joaquin Phoenix, John Travolta i Robert Patrick.
2. Próba ogniowa z 2008 roku
Caleb Holt żyje według porzekadła starego strażaka: nigdy nie porzucaj twojego partnera. Wewnątrz płonących budynków to jego naturalny instynkt. W stygnącym żarze jego małżeństwa, to jest już całkiem inna historia. Przez dziesięciolecie małżeństwa, Caleb i Catherine Holt oddalili się na tyle, że gotowi są, by dalej żyć bez siebie. Ponieważ już przygotowują się do postępowania rozwodowego, ojciec Caleba prosi swojego syna, by spróbował  podjąć eksperyment: Wyzwanie miłosne…
3. The flaming heart  - z 2021 roku– egzotyczny…no chiński serial o strażakach i miłości, dostępny na Youtube.
To opowieść o dwóch wyjątkowych bohaterach – strażaku i lekarce pogotowia. Walczą razem w najtrudniejszych akcjach ratowania innych, będąc kochankami, ale także towarzyszami. Ta sama idea i powołanie  w końcu ich łączą i sprawiają, że ​​idealnie do siebie pasują.
CZYTAMY:
"451 stopni Fahrenheita" to bestsellerowa, powieść science-fiction.  Poznajemy w niej antyutopijny świat, w którym książki są zakazane i palone. Czy znajdzie się ktoś, kto zdobędzie się na odwagę by zmierzyć się z bezwzględnym systemem?

Jak wyglądałby świat, w którym zakazane jest czytanie? Gdzie nie byłoby książek, możliwości pójścia do biblioteki, ani księgarni? Właśnie taką rzeczywistość zobaczymy, sięgając po powieść "451 stopni Fahrenheita".

Bohater to Guy Montaga, który wykonuje odpowiedzialny zawód strażaka. Nie jest to jednak tak standardowe zajęcie, jak mogłoby nam się wydawać! Guy wcale nie gasi pożarów, a wręcz przeciwnie, wznieca je. Robi to w celu zniszczenia książek, które są uważane za coś zbędnego i całkowicie niepotrzebnego. Przede wszystkim dla ludzi liczy się rozrywka: czas wolny spędzany jest na wszystkim, tylko nie na czytaniu. Guy wykonuje swój zawód już od 10 lat i nie spodziewał się, że kiedykolwiek może się to zmienić. Nie zastanawiał się również zbytnio nad tym, co robi: wykonywał polecenia, które mu powierzano.

Wszystko zmienia się w jednej chwili, kiedy pewnego dnia Guy poznaje dziewczynę o imieniu Clarissa…
 
„W płomieniach. Cztery żywioły”. Tom 1 Autor: Magdalena Szponar  Pełny zmysłowości i nieszablonowego humoru debiut o płomiennym uczuciu. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Kiedy Rafał wyciąga drobną kobietę z pożaru, nie wie jeszcze, że jego cały świat runie w posadach. Dla niej złamie wszystkie swoje zasady. Dla niej zaryzykuje własne życie. Czy to wystarczy Marcie, gdy pozna prawdę o mężczyźnie, który wcale nie jest bohaterem? Jak potoczą się losy dwóch osób różniących się od siebie niczym woda i ogień? Czy płomień namiętności wystarczy, by uchronić rodzące się uczucie?
 
„Płonąca namiętność. Życiowi bohaterowie”. Tom 2 - Autor: K. Bromberg
Książki tej serii opowiadają historie trzech braci Malone. Drugi z nich, Grady, jest strażakiem, odważnym, charyzmatycznym i pewnym siebie, a przy tym seksownym i przystojnym. Nie jest jednak szczęśliwy. Skrywa gorzką tajemnicę, a poza widocznymi bliznami na plecach nosi także te niewidoczne. Wydaje się, że jego dzielne, poranione serce jest do cna wypalone. Aż któregoś dnia w jego życiu pojawia się szczególna kobieta...