Tragiczny wypadek na DK28 w Starej Wsi

Wczoraj (25.07.2017) około 18:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na DK 28 w Starej Wsi (gmina Grybów).

Pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli druhowie z OSP Grybów-Biała i to oni bezzwłocznie przystąpił do ewakuacji  osób uwięzionych przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Gdy dotarł zastęp z  JRG1 Nowy Sącz, strażacy z „jedynki” rozpoczeli wycinanie ofiar wypadku z drugiego samochodu. Po ewakuacji okazało się, że zanikły funkcje życiowe u jednego z poszkodowanych więc rozpoczęto resustytację  krążeniowo – oddechową (RKO), która trwała około 40 min.

Niestety nie udało się ratować jednej osoby. Pozostałe dwie w stanie krytycznym zostały Przetransportowane karetkami do szpitala. Droga krajowa nr 28 była całkowicie zablokowana przez około 5 godzin.

W działaniach trwających ponad 5 godzin uczestniczyli min.: OSP KSRG Grybów – Biała (2 zastępy), OSP Siołkowa, OSP KSRG Ptaszkowa, JRG1 Nowy Sącz (3 zastępy), Zespół Ratownictwa Medycznego (3 karetki), Kilka patroli Policji, prokurator.

Foto/info OSP Grybów-Biała