Największe targi sprzętu strażackiego - czyli co nas czeka w najbliższych miesiącach.

1. 23cie targi Intersec Dubai już za nami. Odbyły się w dniach 16-18 stycznia 2022.

Intersec Dubai zapewnia międzynarodową platformę spotkań dla producentów i nabywców w branży bezpieczeństwa  i ochrony, angażując profesjonalistów z branży bezpieczeństwa na całym świecie. Cztery główne sekcje w Intersec Dubai to: ochrona handlowa, bezpieczeństwo wewnętrzne i policja, straż pożarna i ratownictwo oraz bezpieczeństwo i zdrowie. Targi i konferencje dają możliwość spotkania, dyskusji i zebrania informacji z pierwszej ręki o najnowszych technologiach, technikach i usługach w sektorze bezpieczeństwa i ochrony. Bardzo zróżnicowany program targów rozsławił imprezę nie tylko na Bliski Wschód, Afrykę i subkontynent indyjski, ale wyszedł daleko poza, oferując tysiącom wpływowych nabywców handlowych najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz ekscytujące nowe możliwości od producentów najlepszych marek.

Ponad 1200 wystawców wzięło udział w Intersec 2022, tworząc 360-stopniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w branży z ofertami w kluczowych obszarach bezpieczeństwa. Na terenie Dubai World Trade Centre stoiska odwiedziło ponad 33 000 zwiedzających z całego świata, w tym decydenci wysokiego szczebla i przedstawiciele agencji rządowych, którzy mają znaczną siłę nabywczą i poszukują konkretnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Uczestnicy mieli również dostęp do ekscytujących pokazów na żywo na terenach zewnętrznych.
Na targach nie mogło zabraknąć polskiego akcentu – Na stoisku niemieckiego producenta pralek przeznaczonych do czyszczenia hełmów strażackich ALRO zaprezentowano pełną gamę hełmów polskiego producenta z Kalisza – KZPT Brandbull Polska.

2. W dniach 20-25 czerwca 2022 odbędą się największe strażackie targi świata - Insterschutz 2022.

NTERSCHUTZ 2022 powróci jako miejsce spotkania profesjonalistów pracujących w straży pożarnej, ratownictwie, ochronie cywilnej i bezpieczeństwie. Odbywający się raz na pięć lat INTERSCHUTZ miał pierwotnie odbyć się w 2020 roku, a następnie został przełożony o rok ze względu na okoliczności pandemii COVID-19. Niestety, utrzymujące się wysokie wskaźniki spowodowały drugie przesunięcie programu na daty 20 - 25 czerwca 2022. Targi INTERSCHUTZ gromadzą ponad 150.000 uczestników ze wszystkich istotnych dziedzin bezpieczeństwa i ratownictwa. W targach bierze udział ponad 1500 wystawców, prezentujących nowatorskie produkty i rozwiązania z zakresu ochrony ludności i służb ratowniczych, pożarnictwa, sprzętu ochronnego oraz technologii łączności i centrów kontroli. Niezwykle duża liczba zwiedzających z całego świata stwarza doskonałe warunki do wymiany doświadczeń, handlu i nawiązywania cennych kontaktów zawodowych.

Pod hasłem „Zespoły, taktyka, technologia – połączone w celu ochrony i ratownictwa” wystawa INTERSCHUTZ 2022 zaprezentuje rozwiązania cyfrowe i sieci współpracy między organizacjami, które mają na celu stworzenie połączonego świata bezpieczeństwa. Imprezie po raz kolejny towarzyszyć będą wysokiej jakości imprezy towarzyszące, takie jak ekscytujące pokazy plenerowe, fora informacyjne, Dzień Niemieckiej Straży Pożarnej oraz Mistrzostwa FireFit.
 

3. W dniach 25-27.04.2022 odbędą się MIĘDZYNARODOWE TARGI OCHRONY PRACY, POŻARNICTWA I RATOWNICTWA SAWO. Impreza odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Międzynarodowe Targi  Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO to największe targi branży BHP w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie organizowane w cyklu dwuletnim jest okazją do prezentacji najnowszych dokonań polskich i zagranicznych producentów sprzętu i wyposażenia służącego bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i pracy. Targi Sawo są również idealną przestrzenią dla przedstawienia zaawansowanych  technologii wykorzystywanych w ratownictwie specjalistycznym i w branży BHP. Zwiedzający mogą liczyć nie tylko na różnorodną ekspozycję, ale także wziąć udział w tematycznych konferencjach i widowiskowych pokazach.
 

4. W Polsce dużą rangą cieszą się też targi KIELCE IFRE-EXPO. Jednak na kolejną edycję musimy jeszcze poczekać ponad rok - IV Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO zaplanowano na 15-17.06.2023.

Poprzednie edycje targów branży pożarniczej potwierdziły, że Targi Kielce to najlepsze miejsce dla producentów urządzeń, sprzętu oraz technologii dla jednostek straży pożarnej. KIELCE IFRE-EXPO 2019 odwiedziło blisko 7500 zwiedzających. Wysoka frekwencja zachwyciła wystawców, zwiedzający podkreślali natomiast prestiż zaprezentowanej oferty.  W porównaniu do poprzedniej edycji IFRE-EXPO wystawa w 2019 roku „urosła” – zajęła ponad 5000 mkw, targi stały się także bardziej międzynarodowe 127 wystawców reprezentowało aż 8 krajów.

 

W zakresie branżowym Targów IFRE-EXPO znajdują się między innymi: sprzęt ratowniczy, gaśniczy, pojazdy pożarnicze - gaśnicze i specjalne, środki gaśnicze i neutralizujące, wyposażenie ochronne oraz odzież przeznaczona dla służb specjalnych. Wystawcy, którzy sami zaproponowali dwuletni cykl odbywania się wystawy z pewnością zaskoczą zwiedzających najnowszą, ciekawą ofertą.

 

Razem z Międzynarodowymi Targami Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych  KIELCE WORK SAFETY-EXPO. 

 

 

 
 

Targi Intersec 2022
Targi Intersec Dubai 2022