Najstarszy strażacki wóz bojowy w Polsce wciąż w akcji!

Strażacy z OSP w Kalinowej w gminie Błaszki jeżdżą do pożarów stylowym mercedesem z 1959 roku. Szczycą się użytkowanie i dbaniem o najstarszy (i naj[ppiękniejszy) wóz bojowy w Polsce!
Mercedes rocznik 1959 został kupiony za symboliczną złotówkę, a nad tym, by przywrócić go do świetności, pracowali zgodnie wszyscy miejscowi strażacy-ochotnicy. Wyjątkowo zadbany i odpowiednio wyposażony pojazd, bierze udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych i nigdy nie zawodzi – Wjedzie wszędzie, nawet tam, gdzie inne, nowocześniejsze pojazdy nie dają rady – zachwalają druhowie z OSP Kalinowa.Kalinowski mercedes posiada zbiornik wody o pojemności 2,5 tysiąca litrów, autopompę i dwa szybkie natarcia. Możliwe jest także załączenie napędu na przednią oś, co właśnie sprawia, że nie ma sobie równych w trakcie akcji prowadzonych na trudnym do pokonania terenie.

Wóz bojowy z Kalinowej zachwycił aII Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów, który odbył się w 2019r w Poznaniu. Uczestniczyło w nim osiemdziesiąt strażackich pojazdów. Duma OSP Kalinowa  okazała się nie tylko najstarszym autem. Została uznana także za najpiękniejszy samochód przez publiczność imprezy. To wyróżnienie wiązało się z voucherem do salonu mercedesa w Poznaniu, który uprawnia do nieodpłatnego przeglądu technicznego w pełnym zakresie.