Rafał Bereza mistrzem Europy FCC

Rafał Bereza, reprezentujący KZPT Team, stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Europy Firefighter Combat Challenge w Bledzie. Tuż za podium znalazł się świeżo upieczony mistrz Polski, Adam Spychała.

Bereza mógł odczuwać niedosyt po Mistrzostwach Polski w Łodzi, gdzie zajął drugie miejsce, za plecami Spychały, a w ELICIE nawet zdobył brązowy medal, gdyż wyprzedził go jeszcze Mateusz Delinger. Zawodnik fenomenalnie zareagował na niepowodzenie i w rewelacyjnym stylu wywalczył tytuł Mistrza Europy FCC.

Czas Berezy, 01:14,93, to rekord Europy oraz jeden z najlepszych wyników na świecie. Tym samym polski zawodnik na stałe zapisał się w historii FCC.

Główną nagrodą w słoweńskich zawodach był mistrzowski hełm Calisia Vulcan ufundowany przez Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego. Wielkopolska firma z pewnością będzie dumna, że wylądował on na głowie polskiego zawodnika.

Gratulujemy Rafałowi Berezie i życzymy dalszych sukcesów w Firefighter Combat Challenge!