Wozy strażackie - domek, hotel...a nawet mobilny bar!

zdj. http://chata-w-rabce.pl

W malowniczej Rabce w bajkowej osadzie „Chata w Rabce” można przenocować w wozie strażackim – w całkiem komfortowych warunkach. Na terenie ośrodka, wśród innych domków tematycznych,  znajduje się wyjątkowy wakacyjny obiekt!
Domek powstał na bazie prawdziwego , zabytkowego wozu strażackiego marki Magirus Deutz  z 1972 r., który jeszcze w 2016 r służył w akcjach gaśniczych OSP Staniszcze Małe na Opolszczyźnie. Dzięki zespołowi fachowców – pasjonatów udało się stworzyć z tego wozu unikalny domek wakacyjny dla całej rodziny.
Wóz zapewni komfortowe zakwaterowanie dla 4 osób w dwóch sypialniach, ale jeżeli będziecie chcieli przyjechać w większym składzie , na rozkładanej sofie zmieszczą się jeszcze 2 osoby.
Dolna sypialnia powstała w dawnym przedziale pasażerskim i prowadzą do niej oryginalne drzwi wozu.  Na pięterku jest pokój dziecięcy gdzie umieszczono piętrowe łóżko dla młodszych pociech. 
W wozie znajdziecie  niewielki aneks kuchenny,  który pozwoli na samodzielne przygotowanie posiłków. Znajdziecie tu lodówkę, kuchenkę mikrofalową oraz dwupalnikową płytę gazową.
Oczywiście wóz wyposażony jest w elegancką i funkcjonalną łazienkę z dużą kabiną prysznicową.
Dla komfortu w wozie znajdziecie nie tylko grzejniki na chłodne dni ale też klimatyzację typu split , zapewniającą odpowiednią temperaturę w razie upałów.
 

  • Na całym świecie znaleźć można wielu pasjonatów, którzy stare wozy strażackie przerobili na prawdziwe cacka. Takie drewniane domki na kółkach to nie tylko sposób na udane wakacje…ale czasem wręcz sposób na życie.

  • W USA niejaki Kevin Mullan jest dumnym właścicielem wozu strażackiego E-One z 1987 rokum który został przekształcony w stylowy, mobilny bar. Na zewnątrz ciężarówka wygląda prawie tak samo, jak pierwotnie z czerwoną warstwą lakieru, naklejkami z napisem „EMERGENCY 911” po bokach oraz niektórymi starymi zewnętrznymi dźwigniami i zaczepami wspomagającymi akcje przeciwpożarowe. Naklejka Tapped419.com sugeruje jednak, że w ciężarówce jest coś wyjątkowego, a panele boczne otwierają się, odsłaniając 10 dystrybutorów piwa sprytnie wbudowanych w konstrukcję samochodu. Wewnątrz wozu strażackiego znajduje się gigantyczna chłodnica, którą można było uzyskać dzięki wyjęciu zbiornika wody o pojemności 1500 galonów. Drabina 419 ma miejsce na pokładowy CO2, generator i 15 beczek, z których  może być serwowane piwo, wino, napoje gazowane lub kawa.