Radom. Płonie kolejne składowisko odpadów.

Fot. Marcin Kucewicz / Agencja Gazeta
Płonie kolejne składowisko odpadów. Pożar w Radomiu wybuchł w niedzielę ok. godz. 7 na placu jednej z radomskich firm przy ul. Witosa.
Sytuacja nie jest jeszcze opanowana, nadal działamy. Pali się hałda wolnostojąca, w pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani innych budynków, więc zagrożenia rozprzestrzenienia się nie ma. Działamy, próbujemy to ugasić - informuje dyżurny straży pożarnej w Radomiu.
Z przekazanych informacji wynika, że na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych "Radkom", przy Witosa płoną stare meble, plastiki, płyty drewnopochodne oraz różne inne zmieszane pozostałości.
Czy jest zagrożenie skażenia powietrza? - Straż Miejska w Radomiu prowadziła pomiary powietrza za pomocą drona. Jeszcze nie mamy wyników, dlatego nie wiem na ile mogło dojść do skażenia - odpowiada aspirant Adam Wędruszewski z Wydziału Operacyjnego Powiatu PSP w Radomiu.
Działania przy użyciu ciężkiego sprzętu nadal trwają, odpady są przerzucane i przelewane, żeby je skutecznie dogasić. Na miejscu nadal pracuje ponad 20 jednostek. Za wcześnie, by mówić o przyczynach pożaru. Akcja gaszenia może potrwać jeszcze kilka godzin.