Koronawirus - powolny powrót do normalności.

Dziś polski rząd ogłosił dalsze znoszenie ograniczeń i restrykcji związanych z epidemią Covid-19. Kolejny etap odmrażania gospodarki zezwoli od 4 maja na otwarcie hoteli, a od 6 maja - przedszkoli i żłobków. Otwarte równiez zostaną niektóre instytucje  kultury takie jak biblioteki, muzea czy galerie sztuki. Hotele i miejsca noclegowe zostaną otwarte 4 maja, bo konieczne jest zachowanie odpowiedniego rygoru sanitarnego w czasie majówki. Tego samego dnia otwarte zostaną centra i galerie handlowe, jednak będą tam obowiązywać pewne ograniczenia związane z dystansem społecznym (15 metrów kwadratowych na każdą osobę). Przywrócona ma został również działalność jednostek, w których prowadzona jest rehabilitacja.
Z zapowiedzi przedstawicieli rządu wynika, że kolejny, trzeci etap znoszenia obostrzeń ma dotyczyć m.in. branży gastronomicznej oraz salonów fryzjerskich i kosmetycznych. W czwartym etapie otwarte mają zostać m.in. kluby fitness i siłownie.
Powoli i z zachowaniem wzmożonej czujności i rozwagi wychodzimy z, tak dla wiekszości uciążliwego, okresu totalnej izolacji. A jeszcze przed miesiącem największe polskie miasta wyglądały jak sceneria filmów science- fiction, nastrojem przypominając ponure, apokaliptyczne wizje reżyserów i pisarzy opisujących świat po przejściu śmiercionośnej epidemii lub kosmicznego ataku. Prezentujemy, ku przypomnieniu i przestrodze, niedawną relację filmową z Warszawy...z nadzieją, że to jedynie ponure wspomnienie, że przed nami czas powrotu do życia i pełni jego uroków.
(film dostepny w naszej zakładce Facebook)