Tajlandia/Covid-19- strefy zamknięte - Phuket i Pattaya.

Rząd Tajlandii ogłosił amnestie wizową dla turystów "uwięzioych" w Tajlandii w związku z panująca pandemią.  Zagraniczni turyści, którzy nie mogą opuścić Tajlandii z powodu kryzysu wirusowego i których wizy wygasły po 26 marca, mogą pozostać w Tajlandii do 30 kwietnia, ale są zobowiązani do poinformowania władz, gdzie się zatrzymają.

Oprócz Bangkoku, w którym notuje się największy przyrost zachorowań na Covid-19 dwie prowincje objete są specjalnym nadzorem i restrykcjami. Oprócz obowiązujących w całym kraju środków prewencyjnych, m.in. nocnej godziny policyjnej, w rejonach Phuket i Pattaya wprowadzono szczególne ograniczenia w przemieszczaniu się. W prowincji Phuket występuje najwyższy wskaźnik infekcji, wynoszący 38,95 na 100 000 osób.
Obszar Patong w dystrykcie Kathu w południowej prowincji wyspy Phuket został zamknięty, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez gubernatora blokada jest konieczna, ponieważ ponad 80% potwierdzonych przypadków Covid-19 w prowincji powiązanych  było z obiektami rozrywkowymi  w Soi Bangla w Patong. Ponadto liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 stale rośnie. Ograniczenia obowiązują od minionej niedzieli 5 kwietnia do odwołania. Zgodnie z nowymi zasadami ludzie i pojazdy nie mogą wjeżdżać na obszar Patong ani go opuszczać, z wyjątkiem pojazdów przewożących towary konsumpcyjne, gaz do gotowania, paliwo i paczki pocztowe.
Pattaya - po chaotycznym pierwszym dniu z korkami na zatłoczonych punktach kontrolnych, urzędnicy miasta Pattaya zostali zmuszeni zreorganizować blokadę miasta, próbując ograniczyć rozprzestrzenianie się Covid-19. Oprócz zmiany lokalizacji punktów kontrolnych, władze skoncentrują się na bezpiecznym zablokowaniu wewnętrznej części miasta, w której przebywa około 2800 zagranicznych turystów i w której miała miejsce większość infekcji.